Версия для печати
Пятница, 13 Февраля 2015 23:03

Скільки кілометрів в день варто проїхати?

Автор
Усіх велотуристів умовно можна розділити на прихильників асфальту і любителів бездоріжжя. Розрахувати кілометраж "асфальтового маршруту" досить просто. Пропонуємо скористатися наступною таблицею:не для гонок;простий туристичний велопохід.  

Скільки кілометрів в день варто проїхати?


Усіх велотуристів умовно можна розділити на прихильників асфальту і любителів бездоріжжя. Розрахувати кілометраж "асфальтового маршруту" досить просто. Пропонуємо скористатися наступною таблицею:не для гонок;простий туристичний велопохід.

Денний кілометраж в походах різної складності.

Пора року, рівень складності

Весна, рівнини+

асфальт

Літо, рівнини+

асфальт

Осінь, рівнини+асфальт

Літо, гори

Прості

50 км/день

70 км/день

60 км/день

35 км/день

Середній складності

70 км/день

90 км/день

80 км/день

30 км/день

Складні

80-90 км/день

100 км/день і більше

90 км/день

25-30 км/день

Багаті пам'ятками

50-70 км/день

 

 

 

 

Припустимо, ви новачок і бажаєте сходити у свій перший велопохід на травневі свята. Закладіть по 30-40 км в день, і ви маєте усі шанси потрапити в точку. Звичайно, багато залежить від підготовленості групи і стилю походу (цифри приведені для експедиційного туризму, того, що з наметом і рюкзаком). З іншого боку, збільшити кілометраж помітно легше, ніж безуспішно намагатися нагнати графік

 

Вас не лякають цифри з таблиці? Ну що там, прокотитися 80 км по асфальту, думає новачок, удавшись до нескладних арифметичних числень - всього лише 4 години шляху! Все так, та не цілком. Якщо ми спробуємо визначити, на що ж у велотуриста в поході йде час, то з'ясовується, що йде воно здебільшого на все, що завгодно, але тільки не на їзду на велосипеді. У звичайному поході після денного переходу велокомпьютер показує 4,5-5,5 години шляху на велосипеді, іноді більше. Цей "чистий час" - час, поки крутиться колесо. Загальний час більший, годинника до 8. Куди діваються інші 19-20 годин

 

Найбільше турист витрачає час на сон - 8 годин. Це правильно - де ж ще поспати, окрім як в наметі під ялиночкою? До того ж потрібно дати організму відновитися. На другому місці знаходяться збори. Увечері необхідно табір поставити, вогнище розвести, їжу приготувати і по можливості з'їсти. Те ж саме уранці. Злагоджені групи витрачають на уранішні збори до півтора годин. Проте середній час складає близько 2,5. Отже: збори уранці і увечері дають нам в сумі 5 годин. Після підсумовування: 8 годин їзди, 8 сну і 5 на збори, отримуємо 3 години в залишку. Куди йде цей час? Воно " витікає" на покупки в магазинах, огляд пам'яток і відпочинок. Крім того, є ще і форс-мажорні обставини. Треба час для лагодження пробитої камери, для перечікування дощу, а ще можна заблукати в незнайомому місті. Одним словом, 60-70 км в день для новачка - мало не покажеться.

 

Походи в гори вимагають тривалої підготовки. До того ж сама їзда на велосипеді по горах є нетривіальним завданням - дорожні серпантини, несприятливі погодні умови - раптові дощі, холод, сильні вітри примушує проводити серйозну передпохідну підготовку із залученням довідників і звітів туристів. У горах походи розраховують не лише по пройденому кілометражу, але і по набору висоти. Так, при наборі висоти до 800-1000 метрів, його можна віднести до "простого походу", до 1500-1800 - походи " середньої" складності, понад 1800 - складні. Враховується сумарний денний набір висоти(цифри приведені для асфальту). Грунтові підйоми помітно складніше - 800 метрів набору висоти по розбитій грунтовці вже дуже багато.

Прочитано 9978 раз Последнее изменение Четверг, 19 Февраля 2015 16:07
Оцените материал
(0 голосов)
Андрей

Последнее от Андрей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии